Menu Close

„Švarūs dantukai – sveiki dantukai“

„Švarūs dantukai – sveiki dantukai“ – tokia buvo savaitės tema vasario 17-21 d. Grupėse vaikai aiškinosi, kodėl svarbu teisingai prižiūrėti dantukus, juos valytis ir t. t.  Iš reklaminių plakatų kirpo paveikslėlius, klijavo, domėjosi, kokie maisto produktai sveiki dantukams ir kas kenkia. Piešė besišypsančius dantukus, kūrė apie juos pasakojimus. Taip vaikučiai ne tik aiškinosi apie dantukų priežiūros svarbą, bet kartu mokėsi pasidaryti savo knygeles. „Drugelių“ grupės vaikai knygelę pavadino „Dantukų priešai ir draugai“, o „Pelėdžiukų“ gr. – „Dantukų nuotykiai burnyčių šalyje“. Vaikai kūrė pasakojimus apie dantukus, kuriuos auklėtojos, tėveliai užrašė.

Fotoakimirkos »

Visą savo kūrybą vaikai pristatė renginio metu, kuriame svečiavosi burnos higienistė Rita Zabarskaitė. Ji mokė teisingai valytis dantis. Tai vaikai galėjo patys pabandyti ant muliažo. Teko pabūti „daktarais“ ir per veidrodėlį pažiūrėti į draugo burnytėje gyvenančius dantukus. Visi su džiaugsmu rašė laiškus dantukų fėjai. Renginio pabaigoje visi vaikai gavo po spalvinimo lapą, kuriame šypsojosi dantukai ir becukrės kramtomosios gumos.

Pasaka apie dantukų karalystę

Senai senai, toli toli dantukų karalystėje gyveno dantukų fėja su daugybe mažų dantukų. Ji negalėjo atsidžiaugti dantukų blizgesiu. Bet dantukų karalystėje šalia jų gyveno piktosios kirmėlės. Ir jos sugalvojo karą prieš blizgančius dantukus. Prabėgo diena, o naktį du dantukai išėję pamatė, kad kirmėlės nemiega, o kuria planus, kaip sugraužti dantukus. Dantukai parbėgo ir šią žinią pranešė savo fėjai. Dantukų fėja į pagalbą pasikvietė dantų pastą su šepetėliais ir išėjo į kovą su kirmėlėmis. Dantų pasta su šepetėliais nugalėjo kirmėles ir dantukų karalystėje laimingai gyveno visi dantukai su dantukų fėja.

Ignius Krikščiūnas, 6 m.

Dantukas

Užaugo man dantukas
Labai baltas ir mažiukas.
Bet suvalgiau saldainiukų,
Ir sugedo man dantukas.
Nupirkau aš šepetuką,
Kad galėčiau trint dantuką.
Bet pasta man nepadėjo-
Nuėjau pas dantukų fėją.

Gabija Masiulytė, 5 m. su mama

 

Skip to content