Menu Close

Pasakyk pasauliui labas

Tarptautinis projektas „Pasakyk pasauliui labas” (angl. „Say hello to the world“)

„Pasakyk pasauliui labas” – tai tarptautinis projektas, jungiantis darželių ir mokyklų vaikus vaizdo tinklu, kur jie gali matyti vieni kitus gyvai, mojuoti vieni kitiems ir išmokti pirmuosius svetimus žodžius. Daug dėmesio skiriama skirtingų kultūrų, tradicijų ir gyvenimo būdų pažinimui. Vaikai gali parodyti vieni kitiems, kaip jie groja, kokias dainas dainuoja, kokioje aplinkoje gyvena, kokį maistą valgo, kokia kalba kalba ir pan.

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti vaikus būti draugiškais, padėti įveikti stereotipus ir išankstines nuostatas dėl įvairios socialinės aplinkos, skatinti pagarbą kitoms tautoms, kultūroms ir tradicijoms, susipažinti su tautų skirtumais.

Projektas plėtojamas įgyvendinant „Penkių pirštų” programą. Ją sudaro penkios temos: „Aš” (nykštys pirštas), „Aš ir mano šeima” (smilius pirštas), „Aš ir mano darželis” (didysis pirštas), „Aš ir mano miestas” (bevardis pirštas), „Aš ir mano šeima” (mažylis pirštas).

Tarptautiniame projekte „Pasakyk pasauliui labas” dalyvauja priešmokyklinio ugdymo grupės „Šermukšniukai” vaikai  ir logopedė, mokytoja (ikimokyklinio ugdymo) Laura Adomėlė, mokytoja (priešmokyklinio ugdymo) Vitalija Vaitiekūnaitė, muzikos mokytoja Laima Vaidilienė.

2018-2019 m.m. bendravome su vaikais iš Zagrebo miesto, Kroatijos sostinės.

2019-2020 m.m. bendravome su vaikais iš Slovėnijos Rače miesto.

2020-2021 m.m. bendravome su vaikais iš Liublijanos, Slovėnijos sostinės.

Skip to content