Menu Close

Spalio mėn. projektas „Lietaus stotelės“

Šį gražų spalvotą spalį įgyvendinome projektą „Lietaus stotelės“. Vaikai stebėjo rudeninės gamtos reiškinius, apsilankę Ąžuolų parke tyrinėjo ir rinko rudens gėrybes.

Fotoakimirkos:

Medžių apsuptyje » *** Rudens motyvai » ***  Mėgaujamės arbata »

Žiūrime filmukus » ***  Projekto užbaigimas »

Medis – gamtos stebuklas – jis ne tik džiugina akį, dovanoja vaisius, bet ir puikiai ramina, jam galima išpasakoti visas savo paslaptis – tą puikiai pajuto „Pelėdžiukų“ ir „Ąžuoliukų“ grupės vaikai, kurie glaudėsi prie jų ir tyliai tyliai su jais bendravo…, o pabendravę – žaidė, šėlo ir mėtė į viršų lapus.
Pabuvoję gamtoje vaikai įsitikino, kad paukščiai jau išties išskridę į šiltuosius  kraštus, liko tik tie, kurie  nebijo šaltos ateinančios žiemos. Spalio 9 dieną ir auklėtojos, ir vaikai rinkosi į darželio salę suintriguoti pakvietimo pažiūrėti filmuotą medžiagą apie tai, kaip mažas žvirbliukas Čikis  tam, kad išgyventų, buvo priverstas apsigyventi auklėtojos Reginos Petrikienės šeimoje. Vaikai stebėjo filmuotą medžiagą iš natūralios aplinkos, žaidė žaidimus, straksėjo, čirpsėjo, kaip tas žvirbliukas ir žiūrėjo seną, pieštą animacinį filmuką „Kalnelis“.
Nuo spalio vidurio vaikai sutelkė dėmesį į vaistažoles: jas nešė į grupę, kalbėjo apie jų naudą žmogui, rinko informaciją apie teisingą arbatos ruošimą. Grupėse pasklido skanus arbatų kvapas, nes auklėtojos ir vaikai ruošė arbatos popietėles.
Visą projektą apvainikavo renginys „Rudens gėrybėm nešini, šiandieną žaisime visi“. Vaikai  su daržovėmis ir vaisiais žaidė judriuosius, ramius, skonių žaidimus. Net patys mažiausieji „Pagrandukų“ ir „Bitučių“ grupės vaikai puolė padėti Bulvei ir Burokui sudėti į krepšelį netyčia papiltas daržoves ir vaisius. O štai didieji „Šermukšniukų“, „Pelėdžiukų“ ir „Ąžuoliukų“ grupės vaikai žaidė sudėtingesnius žaidimus, kurių metu reikėjo greit ir neišmetant iš šaukšto  vynuogės nunešti ją į krepšelį, bei gavus puodą su bulve greit ir vikriai pasprukti nuo davėjo. Tuo tarpu „Drugelių“ grupės  vaikai sėkmingai vorelėje tarp kojų rideno bulvę ir buroką. Visi skubėjo, visi stengėsi ir visi nugalėjo!
Kartu dar paminę mįsles ir minkles, išskubėjo  visi į grupes vaisių skanauti ir daržovių mišraines gaminti, – ją pagaminus svečius pavaišinti ir susėdus visiems gražų spalį kartu prisiminti!

Rasa Jurikienė, „Pelėdžiukų“ grupės auklėtoja

Skip to content