Menu Close

2012-01-25

Pusiaužiemio šventė miško aikštelėje

Taip smagiai pusiaužiemio dar nešventėme. Į salę (miško aikštelę) traukinuku įvažiavo Kiškienė (auklėtoja Vitalija Vaitiekūnaitė) ir „Drugelių“ grupės vaikai. Jie džiaugėsi žiema. Žvėrims žiemą nešalta, nes jie vilki kailio paltą. Tik viena bėda – Kiškienei liūdna be kitų žvėrelių. Vaikai skambina varpeliais ir į salę suguža „Šermukšniukų“ ir „Ąžuoliukų“ grupių vaikai, pasipuošę žvėrelių kailiais, karūnomis.  Žvėreliai prisistato, kas jie tokie ir ko subėgo į miškelį. Kiškienė susirūpino, kad ne visi žvėrys išgirdo varpelių skambėjimo. Ji prisiminė eilėraštuką apie mešką ir barsuką. Auklėtoja papasakojo apie pusiaužiemį, bandė gamtoje ieškoti pirmų nedrąsių pavasario ženklų. Tuo metu savo guolyje suriaumojo meška. Ji apsivertė ant kito šono ir pradėjo leteną žįst. Vaikai sušoko l.l.ž. „Meškutė“.

 

Kiškienė su visais miško svečiais bandė išsiaiškinti, ką reiškia žodis pusiaužiemis. Visi kartu mokėsi „nukirsti“ pusę žiemos. Vaikai džiaugėsi, kad pusė žiemos jau praėjo. Prasidėjo linksmybės. Žvėreliai lenktyniavo įvairiose estafetėse: ant virvutės suko morkas, bandė jėgas kitose rungtyse.

Kai miške daug sniego, žvėreliai negali susirasti maisto. Jiems reikia padėti. Patys mažiausieji, lopšelinukai, apsirengę bobulytėmis ir diedukais, žvėreliams atnešė dovanų: morkų, kopūstų, bulvių, obuolių. Kiškienė priminė, kad būtina pasidaryti lesyklėles ir padėti paukšteliams išgyventi kitą žiemos pusę.

Į mišką ateina ne tik geri žmonės. „Bitučių“ grupės vaikai „sukūrė“ didelį laužą. Gerai, kad netoliese buvo Kiškienė. Ji vaikams paaiškino, kaip reikia elgtis miške, kur kurti ugnelę, kaip elgtis su  degtukais. Viską išsiaiškinę, vaikai grįžta į savo vietas, o į miško aikštelę įskrenda „Pelėdžiukų“ grupės vaikai. Jie parodo, kaip reikia elgtis miške, kaip šokti, žaisti.

Kiškienei taip linksma, kad ji susikviečia visus vaikus ir, pasidarę sniego gniūžtes, mėtosi jomis. Gerai prisidūkus, Kiškienė paskelbia pusiaužiemio mūšį baigtu. Ji visus apdovanoja obuoliais. Vaikai džiaugsmingai sutvarko miško aikštelę ir grįžta į grupes.

Renginio akimirkos »

 

Skip to content