Menu Close

Vaikų turizmo diena

Gegužės 13 d. Ąžuolų parke ir darželio teritorijoje buvo organizuota Vaikų turizmo diena. Jos organizatoriai – Kupiškio vaikų lopšelio-darželio „Obelėlė“ sveikos gyvensenos koordinavimo grupė. Organizavimo partneris – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro turizmo ir etnokultūros skyriaus metodininkai Marius Juškevičius ir Rolandas Užubalis. Renginys skirtas Tarptautinei šeimos dienai pažymėti.

Fotoakimirkos »

Nemažai nerimo kėlė nuo pat ryto pradėjęs lyti lietus. Svarstėme, ką reikėtų daryti, jeigu jis nesiliautų. Turizmo šventės laukėme visus metus. Iš ankstesnės patirties žinojome, kad toks renginys vaikams suteikia daug galimybių ir džiaugsmo. Lietus liovėsi tada, kai mums to labiausiai reikėjo. Į Ąžuolų parką rinkosi Kupiškio vaikų lopšelių-darželių „Saulutė“, „Obelėlė“ ir Kupiškio mokyklos „Varpelis“ priešmokyklinių grupių vaikai. Čia viskas buvo paruošta varžyboms, judėjimui, gerai nuotaikai. Vaikus pasveikinęs Marius pasiūlė kiekvienos įstaigos vaikams susiskirstyti į dvi komandas, susigalvoti pavadinimus. Kilo diskusijos, svarstymai. „Obelėlės“ komandos tapo „Bizonais“ ir „Ereliais“, „Saulutės“ – „Žaibu“ ir „Tornado ereliais“, „Varpelio“ – „Griaustiniu“ ir „Iltimis“. Vaikai sugalvojo tokius pavadinimus, kad teko tik pasidžiaugti jų išradingumu. Komandų kapitonai traukė burtus, kuriuo numeriu startuos.
Varžybos prasidėjo nuo palapinės. Startas duotas tada, kai visi komandos nariai sulenda į palapinę. Vaikams teko pereiti juostą, prisilaikant tik už virvės (tai imitavo ėjimą per upelį), tarp kliūčių laviruoti su paspirtuku,  atsisėdus ant lazdelės, nučiuožti virve, eiti per virves, pririštas tarp medžių, pereiti virvines kopėčias (tai pats sunkiausias etapas). Viską atlikus, vėl grįžti į palapinę. Vaikai, palaikomi sirgalių, kliūtis įveikė drąsiai, su azartu. Visų komandų rezultatai buvo panašūs.
Vaikai, atlikę visas rungtis, ėjo šaudyti iš lanko, mėtė strėlytes, bandė „čiuožti“ medine lentute. Žaidimai labai paprasti ir prieinami kiekvienam, kuris mėgsta būti gamtoje. Svarbiausia – tai nereikalauja didelių išlaidų, tik truputį išmonės ir noro iš suaugusiųjų pusės.
Pasibaigus renginiui, visos komandos buvo apdovanotos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro turizmo ir etnokultūros skyriaus padėkomis, o įstaigos – „Obelėlės“ darželio direktorės padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis.
Po dienos miego šventė tęsėsi darželio teritorijoje. Čia vaikai išbandė tas pačias rungtis. Didžiausia eilė buvo susidariusi prie virvės, kur galima buvo čiuožti lyg Tarzanams nuo vieno medžio prie kito. Džiaugiamės tėveliais, kurie aktyviai dalyvavo žaidimuose su vaikais.

Valerija Kuprienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Skip to content