Menu Close

„Smalsučių laboratorija“

Darželio vaikai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinių projekte „Smalsučių laboratorija“, kurį organizavo Kauno lopšelis – darželis „Klevelis“. Darželio pedagogai nuolat ieško įvairių veiklos organizavimo būdų ir formų, todėl noriai atsiliepia į kolegų siūlomas veiklas. Ikimokykliniame amžiuje vaikai domisi viskuo: daiktais, jų savybėmis, gamtos reiškiniais, gyvąja gamta ir t. t. Bandymai, tyrinėjimai, eksperimentai – tai aktyvi veikla, kurios metu ugdytiniai kaupia patirtį, lavina mąstymo įgūdžius, gebėjimą suvokti ryšius, įsiminti, sukaupti dėmesį. Tyrinėjant susipažįstama su naujomis sąvokomis, ieškoma atsakymų į rūpimus klausimus, atsiranda pasididžiavimo savimi jausmas.

„Kiaušinis – šokliukas“ – taip vadinosi Drugelių“ grupės vaikų eksperimentas. Paprastas vištos kiaušinis buvo paverstas „guminiu“. Į stiklainį vaikai įdėjo virtą, virtą nudažytą ir „žalią“ vištos kiaušinį. Visus juos apipylė 9 % acto tirpalu. Veikiant actui, kalcis, iš kurio sudarytas kiaušinio lukštas, ėmė tirpti, pasidengė burbuliukais. Kiaušiniai atrodė spygliuoti, kaip jūros ežiai. Po dviejų parų kiaušinio lukštas „išgaravo“. Nepaliesta liko tik plėvelė tarp lukšto ir kiaušinio. Kiaušinukai pavirto į kietus guminius kamuoliukus, kuriuos vaikai mėtė, rideno. „Žalias“ kiaušinis tapo didesnis, panašus į minkštą kamuoliuką, kurį mestelėjus – atšoka. Plėvelė plona ir, tikėtina, neatsargiai metant, gali suplyšti. Eksperimentą su kiaušiniais parodė auklėtoja Vitalija.
Fotoakimirkos »

 

„Bitučių“ grupės vaikai bandė pražydinti popierinę gėlę. Jie tyrinėjo, kaip vanduo veikia popierių. Pirmiausiai gėlytę išsikirpo, po to nuspalvino, užlankstė lapelius. Įdėjus į vandenį, gėlytė pradėjo skleistis. Vaikams taip patiko „pražydusios“ gėlės, kad auklėtojos Elidos vis prašė dar pakartoti.
Fotoakimirkos »

Priešmokyklinės grupės vaikai su auklėtoja Lina atliko žaismingą eksperimentą, kurį pavadino „Sukutis“. Pirmiausiai apsibrėžė skritulį, jį išsikirpo. Visi susitarė, kad skritulį spalvins skirtingai: linijomis, trikampiais, ratais, o po to jį išmargins. Į vidų įstatė pagaliuką – štai ir suktukas. Vaikai stebėjo, kaip susilieja spalvos, dingsta jų geometrinės formos, ornamentai. Po to suktukai buvo papildyti naujomis detalėmis ir vėl stebėta, kaip keičiasi vaizdas, sukantis ratu. Šį bandymą vaikai atliko namuose su tėveliais. Vaikai džiaugėsi, kad ir namiškiams labai patiko.
Fotoakimirkos »

„Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai dar maži, tačiau jų stebėjimai labai dideli ir svarbūs. Visa gyvybė žemėje prasideda nuo mažos sėklytės, nuo vandens lašelio. Vaikai sėjo pipirnes, krapus, melisą, gėlyčių sėklytes, sodino svogūnus, juos laistė, prižiūrėjo. Po kurio laiko – kai ką ragavo, kai kuo grožėjosi. Daugeliui mažylių – tai nauja patirtis, o jiems padėjo auklėtoja Rasa.
Fotoakimirkos »

„Ąžuoliukų“ grupės vaikai su auklėtoja Regina išbandė aparatėlį, kuris parodo, kokio kietumo bus išviręs kiaušinis. Smagu buvo stebėti, kaip kyla vandens burbuliukai, kaip keičiasi vanduo, kuriame verda į krepinį popierių susuktas kiaušinis. Vaikams teko žiūrėti į laikrodį, įsitikinti aparato teisingumu. Per vieną eksperimentą ugdytiniai atliko užduotis, kurios skatina atsakomybę, drąsą, pasitikėjimą savimi.
Fotoakimirkos »

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija su savo ugdytiniais atliko du eksperimentus. Pirmąjį – su „stebuklingais milteliais“. Į stiklinę įpylė vandens, įdėjo kiaušinį. Po to dar įpylė 5 šaukštelius „stebuklingų miltelių“. Kiaušinis iškilo. Vaikai išsiaiškino, kodėl taip įvyko. Dar vienas stebuklas – tie „milteliai“ – tai druska. Vaikai ją ragavo ir įsitikino, kad suaugusieji sakė tiesą. Kitas bandymas – „Dramblio ranka“. Pasirodo, vandenyje daiktai atrodo didesni.
Fotoakimirkos »

Valerija Kuprienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Skip to content