Menu Close

Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, minėjimas

Ankstus sausio 13-os dienos rytas prasidėjo visuotine pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Jos metu 10 min. užgesinome šviesas ir languose uždegėme žvakeles tragiškiems 1991m. sausio 13-osios įvykiams atminti.

Fotoakimirkos »

Nešini trispalvėmis vėliavėlėmis ir gėlytėmis, 10 val. vaikai rinkosi į salę. Ramybei ir susikaupimui nuteikiančioje aplinkoje  žiūrėjome filmuotą medžiagą „Sausio 13. Už laisvę“, klausėmės auklėtojos skaitomo moksleivio Adomėno rašinio iš knygos „Bokšto gynimas“. Auklėtiniai sužinojo, kad beginkliai žmonės, suvažiavę iš visos Lietuvos degdami meile Tėvynei, drąsiai stojo prieš geležinį priešą. Susikibę rankomis, mojuodami trispalvėmis,  skanduodami: Lie-tu-va, lais-vė, jie gynė Parlamentą, Vilniaus televizijos bokštą, Lietuvos radijo ir televizijos pastatą. Tą naktį buvo sužeista apie 700 žmonių, o 14 Tėvynės gynėjų žuvo.  Žuvusiems uždegėme po žvakelę ir pagerbėme tylos minute. 
Žuvusiųjų auka, sužeistųjų kančios įpareigoja mus daryti gerus ir prasmingus darbus, gyventi taikoje, darnoje.

 

Visa ši veikla, vykusi Kupiškio vaikų lopšelyje – darželyje „Obelėlė“ – tai pilietiškumo, patriotiškumo pamoka vardan Lietuvos, vardan visų  mūsų ateities.

Auklėtoja Vitalija Vaitiekūnaitė

Skip to content