Menu Close

„Pasakyk pasauliui labas”

Priešmokyklinio ugdymo „Šermukšniukų” grupės vaikai jau trečius metus dalyvauja tarptautiniame projekte „Pasakyk pasauliui labas” (angl. „Say hello to the word”). Šio projekto koordinatorė ir vadovė – logopedė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laura Adomėlė. Jai padeda priešmokyklinio ugdymo mokytoja Vitalija Vaitiekūnaitė ir muzikos mokytoja Laima Vaidilienė.

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti vaikus būti draugiškais, padėti įveikti stereotipus ir išankstines nuostatas dėl įvairios socialinės aplinkos, skatinti pagarbą kitoms tautoms, kultūroms ir tradicijoms, susipažinti su tautų skirtumais, mokytis bendrauti nuotoliniu būdu.

Fotoakimirkos

Tarptautiniame projekte dalyvauja vaikai iš įvairiausių pasaulio šalių, didmiesčių ir mažesnių miestelių. Pirmais metais bendravome su vaikais iš Kroatijos Zagrebo miesto. Pernai susipažinome su Slovėnijos Račės mokyklos vaikais, o šiemet toliau tobuliname slovėnų kalbą bendraudami su Liublijanos miesto vaikais.

Projektas plėtojamas įgyvendinant „Penkių pirštų ” programą. Ją sudaro penkios temos: „Aš”; „Aš ir mano šeima”; „Aš ir mano darželis”; „Aš ir mano miestas”; „Aš ir mano šalis”. Susipažįstame ne tik su anglų kalba, bet ir kitomis pasaulio kalbomis.

Jurgita Naikauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Pasakyk pasauliui labas

Tarptautinis projektas „Pasakyk pasauliui labas” (angl. „Say hello to the world“)

„Pasakyk pasauliui labas” – tai tarptautinis projektas, jungiantis darželių ir mokyklų vaikus vaizdo tinklu, kur jie gali matyti vieni kitus gyvai, mojuoti vieni kitiems ir išmokti pirmuosius svetimus žodžius. Daug dėmesio skiriama skirtingų kultūrų, tradicijų ir gyvenimo būdų pažinimui. Vaikai gali parodyti vieni kitiems, kaip jie groja, kokias dainas dainuoja, kokioje aplinkoje gyvena, kokį maistą valgo, kokia kalba kalba ir pan.

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti vaikus būti draugiškais, padėti įveikti stereotipus ir išankstines nuostatas dėl įvairios socialinės aplinkos, skatinti pagarbą kitoms tautoms, kultūroms ir tradicijoms, susipažinti su tautų skirtumais.

Projektas plėtojamas įgyvendinant „Penkių pirštų” programą. Ją sudaro penkios temos: „Aš” (nykštys pirštas), „Aš ir mano šeima” (smilius pirštas), „Aš ir mano darželis” (didysis pirštas), „Aš ir mano miestas” (bevardis pirštas), „Aš ir mano šeima” (mažylis pirštas).

Tarptautiniame projekte „Pasakyk pasauliui labas” dalyvauja priešmokyklinio ugdymo grupės „Šermukšniukai” vaikai  ir logopedė, mokytoja (ikimokyklinio ugdymo) Laura Adomėlė, mokytoja (priešmokyklinio ugdymo) Vitalija Vaitiekūnaitė, muzikos mokytoja Laima Vaidilienė.

2018-2019 m.m. bendravome su vaikais iš Zagrebo miesto, Kroatijos sostinės.

2019-2020 m.m. bendravome su vaikais iš Slovėnijos Rače miesto.

2020-2021 m.m. bendravome su vaikais iš Liublijanos, Slovėnijos sostinės.

Skip to content