Menu Close

Kūrybinių darbų pleneras „Rudens spalvos“

2012 m. rugsėjo 14 d. Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštė visam savaitgaliui pražydo spalvingiausiais floristiniais kilimais, kuriuos darė rajono ikimokyklinio bei pradinio ugdymo įstaigų bendruomenės. Čia vyko kūrybinių darbų plenero po atviru dangumi „Rudens spalvos“ atidarymo šventę, kurią organizavo vaikų lopšelis-darželis „Obelėlė“, vadovaujamas direktorės Danguolės Koženiauskienės.

Akimirkos iš plenero po atviru dangumi „Rudens spalvos“ »

Pakviesti „Obelėlės“ bendruomenės narių, šventėje panoro dalyvauti dar šešių įstaigų atstovai iš Kupiškio miesto ir rajono (iš viso dalyvavo 4 ikimokyklinio ugdymo įstaigos: Subačiaus, „Obelėlės“, „Saulutės“ vaikų lopšeliai-darželiai ir mokykla „Varpelis“; taip pat – Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija, Antašavos pagrindinė mokykla ir Kupos pradinė mokykla).
Buvo padaryti 9 floristiniai kilimai, kurie kupiškėnus ir miesto svečius džiugino ne tik penktadienį, bet ir savaitgalį. Juos akylai saugojo Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato policininkai, kuriems už pagalbą „Obelėlės“ bendruomenė labai nuoširdžiai dėkoja.
Nuo pat ryto (9.30 val.) iki šventės atidarymo (14.00 val.) plenero dalyviai kruopščiai dirbo – ne tik susivežė vaikų ir jų tėvelių bei įstaigų bendruomenių surinktas gėles, žolynus, daržoves, vaisius ir uogas, bet ir kruopščiai juos dėliojo pagal iš anksto nupieštus eskizus. Organizatoriai iš „Obelėlės“ vaikų lopšelio-darželio mokytojas vaišino kava ir firminiu darželio obuolių pyragu, o vaikus – tuo pačiu skanėstu bei obuolių gėrimu.
Plenero atidarymo šventę vedė „Obelėlės“ direktorė D. Koženiauskienė ir jos pavaduotoja Valerija Kuprienė. Apgailestavusios, kad lietutis nuplovė vasarą, pedagogės kvietė pasidžiaugti auklėtinių daina „Sudie, vasarėle“, o po to išdalino padėkas plenero dalyviams bei simboliniuose obuoliuko formos maišeliuose sudėtus saldumynus.
Kiekviena kompozicija pelnė nominacijas. „Saulutės“ kilimas pripažintas skoningiausiu, „Varpelio“ – skaniausiu, P. Matulionio progimnazijos – originaliausiu, Subačiaus – stilingiausiu, du iš trijų „Obelėlės“ kilimu – šventiškiausiu ir romantiškiausiu, Antašavos pagrindinės mokyklos – sveikiausiu, Kupos pradinės mokyklos – linksmiausiu.
Susirinkusius jaunuosius menininkus ir jų auklėtojas bei mokytojas sveikino Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius ir vyriausioji specialistė Irena Mockuvienė. Vėliau visi šventės dalyviai kartu su vaikais traukė dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“, o po to – gausiai fotografavo darbus bei įsiamžino šalia jų.
Pirmadienį, kuomet darbeliai buvo surinkti, jiems daryti naudotos medžiagos nebuvo išmestos – nesugadinti ir švieži vaisiai bei daržovės buvo nuvežtos į Kupiškio švento Kazimiero vaikų globos namus, o supjaustytos daržoivės, gilės, grūdai ir kitos žvėreliams ėsti tinkamos gamtos dovanos – nugabentos į Ričardo Barzdenio ūkį Antašavoje. Šis ūkininkas vaikus pakvietė į ekskursiją, tik kol kas „Obelėlės” bendruomenė dar neapsisprendė dėl tikslios datos.
Kasmet rajono darželiai surengia po vieną bendrą renginį, pvz.: „Saulutės“ darželis organizavo piešinių konkursą, Subačiaus – Užgavėnes. Taip ir „Obelėlės“ darželio kolektyvas sumanė surengti spalvingą šventę ne tik sau, bet ir žiūrovams. Šį rudenį vaikų lopšeliui-darželiui „Obelėlė“ sukanka 25 metai.

 

Skip to content