Menu Close

Kaip mes šventėme Lietuvos atkūrimo 100-ąsias metines

Lietuvėle, tu mana …

Visa Lietuva su dideliu pakylėjimu švenčia Lietuvos šimtmetį. Į šventinį sūkurį įsisukome ir mes, Kupiškio vaikų lopšelio–darželio „Obelėlė“ kolektyvas. Vasario 15-ąją, skambant lietuviškai muzikai, į salę rinkosi vaikai, nešini pačių pasidarytomis vėliavėlėmis, pasipuošę mamų ir auklėtojų megztomis trispalvėmis juostelėmis. Iškilmingai sugiedojome Tautišką giesmę.  Skiemenuodami ištarėme žodį LIE – TU – VA, įsiklausėme, kokia graži ir daininga mūsų kalba. Vaikai dainavo dainas, deklamavo eilėraščius, šoko ratelius apie Lietuvą, gimtinę, tėviškėlę.

Pasitelkę informacines technologijas, aptarėme mūsų šalies simbolius, Lietuvos valstybės praeitį, kunigaikščius, Gedimino pilies istoriją. Žaisdami žaidimus, pasigrožėjome, kaip mūsų šalis atrodo iš aukštai, o „traukinuku“ aplankėme miestus: Kupiškį, Panevėžį, Vilnių, Klaipėdą.Lietuva – tai mes visi, tad būkime vieningi, branginkime ir puoselėkime tai, ką turime.
Vitalija Vaitiekūnaitė, auklėtoja

 

Lietuva 100 – Sveikas, mažyli!
Darželio bendruomenė atsišaukė į prezidentūros kvietimą dalyvauti projekte „Kiekvienam naujagimiui po trispalves kojinaites”. Kojinaites mezgė auklėtojos, mamos, močiutės, tetos. Šiuo metu jau numegzta 43 poros trispalvių kojinaičių. 36 poros kojinaičių iškeliavo į Kupiškio seniūnijas, o 7 poros liko darželyje. Jos atiteks vaikučiams, kurie šiais metais gims ir  užsirašys į mūsų darželį. Nuoširdžiai dėkojame mezgėjoms: auklėtojoms: Reginai Petrikienei, Vandai Valiaugienei, Vitalijai Vaitiekūnaitei, tetai Marytei Jasinavičienei, auklėtojos Ingridos Stančikienės mamai, auklėtojos Rimos Simanavičienės mamai, Smiltės Vaitasytės močiutei, Matėjaus Puišės močiutei, Dominykos Jankauskaitės močiutei, Meridos Janušonytės mamai, Dominyko Genaičio mamai, Godos Strockytės mamai, Klaudijos, Kajaus ir Kornėjaus Kulikauskų mamai, Urtės Muraškaitės močiutei, Emilės Masiulytės močiutei, Nojaus Kazlausko mamai. Iš anksto dėkojame mezgėjoms, kurios dar mezga trispalves kojinaites.

Edukacinės programos
Vasario 19 d. darželyje sulaukėme viešnių, Rūtos Vitės ir Kristinos Jokimienės, iš Kupiškio etnografijos muziejaus. Jos vaikams pravedė naują edukacinę programą „Lietuvos valstybės simboliai”. Vaikai žiūrėjo animacinį filmuką, atliko užduotėles: paveikslėlyje turėjo surasti ir nuspalvinti pagrindinius Lietuvos valstybės simbolius, pasidarė po mažą, gražią trispalvę vėliavėlę.
Vasario 21 d. muziejininkės Jurgita Malevičiūtė, Laura Eižinienė ir Jolanta Knizikevičienė iš Kupiškio etnografijos muziejaus atvyko pravesti edukacinę programą „Lietuvos valstybės ženklai”. Vaikai žiūrėjo filmuką apie Lietuvą, atliko smagias užduotėles: žiūrint į paveikslėlį atpažinti Lietuvos vietovę ir teisingai sudėti pavadinimą, eilėraštuke pasiklydusius žodelius sudėlioti į vieteles ir perskaityti eilėraštį, pasirinkta spalva ant medelio daryti rankyčių anspaudus, spalvoti paveikslėlius. Vaikai ir auklėtojos su muziejininkių pagalba liejo trispalves žvakes. Buvo smagu pamatyti, kokios formos žvakelę pasisekė išlieti.
Jurgita Naikauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Fotoakimirkos »

Skip to content