Menu Close

Žiemos švenčių pabaigą paskelbė Trys Karaliai

Gražiausių žiemos švenčių laikotarpis, pradėtas Kūčiomis, Kalėdų linksmybėmis, įpusėjęs šurmulingais Naujaisiais Metais, baigiasi Trimis Karaliais. Sakoma, kad diena nuo Kalėdų iki Trijų Karalių pailgėja per gaidžio žingsnį.

Trijų Karalių dienos rytą darželyje sklandė šventinė nuotaika. Trys išminčiai – Kasparas (Hubertas Raudonis), Merkelis (Vincentas Petras Stankevičius), Baltazaras (Majus Čelkis)  aplankė darželio darbuotojus darbo vietose ir vaikus grupėse. Karaliai suaugusiems linkėjo džiaugsmo, sveikatos, prasmingų darbų, o vaikams – paūgėti, būti linksmiems, draugiškiems, paklusniems. Visus patepė stebuklingu aliejumi, pasmilkė smilkalais, kad negandos aplenktų. Atsisveikindami  pranešė, kad didžiosios metų šventės jau baigėsi ir laikas nupuošti eglutes. Išeidami Trys Karaliai paženklino duris, parašydami pirmąsias vardo raides: +K+M+B.
Nupuošę eglutes grupėse, visi susirinko atsisveikinti su didžiąja Kalėdine eglute į salę. Karalius Merkelis perskaitė vaikams eglutės prašymą. Vaikai išpildė jį ir linksmino ją giesmele, dainelėmis, žaidimais, rateliais.  Karaliai užgesino lemputes, vaikai nupuošė eglutę ir atsisveikino su ja iki kitų Šventų Kalėdų.
Auklėtoja Vitalija Vaitiekūnaitė

Skip to content