Menu Close

Gerumo raktas visas duris atrakina

2018 m. lapkričio 16 d. vyko renginys „Gerumo raktas visas duris atrakina“, kurį organizavo darželio Emocinės sveikatos ugdymo ir tausojimo koordinavimo grupė.
„Kartą viename  gražiame „Obelų“ kaime gyveno dvi tetulytės – Aneliutė ir Zoseliutė“- tokiais žodžiais prasidėjo graži Tolerancijos dienos istorija, kurios simbolis – raktas. Mūsų bendruomenė pasirinko jį, kaip Gerumo raktą. Jis visas duris atrakina – šokio, dainos, lietuviško posakio ar muzikos.

Fotoakimirkos »

Būdami tos istorijos dalyviais, galėjome tuo įsitikinti: visi šokome, dainavome, tautosakos žodžių klausėmės, ir prisiminėme, ką gero padarėme, kuo ir kaip padėjome tiems, kurie patys negali savimi pasirūpinti. Net kvapą sulaikę, ekrane stebėjome Panevėžio gyvūnų globos gyventojų akutes, kurie su didžiuliu ilgesiu ir meile žvelgia į kiekvieną atvykstantį. Mes džiaugiamės, kad visa darželio bendruomenė taip dosniai juos parėmė maistu. Kas žino, gal kai kas jiems ir savo namų duris atvers, nes tai, ką šviesaus turime savo širdyje, taip pat yra raktas.
Aneliutė ir Zoseliutė gavo du vokus: viename buvo raktas, o kitame – laiškas. Vaikams padedant, jos suprato, kad Gerumo raktu visas duris galima atrakinti ir gražiausius širdies brangakmenius  surasti. Laiškas tą patvirtino, pati Laimė jį pasirašė. Mes norime tuo pasidalinti ir jos žodžius perduodame Jums:
„Gerumas visada gerumu sugrįžta, nesvarbu, kaip tu jį išreiškei – gal padėjai senukui pereiti gatvę, gal priglaudei iš baimės drebantį kačiuką, gal žmogų apkabinai – gal tokį patį, kaip tu, gal – kitaip atrodantį, bet taip reikalingą apkabinimo. Ištiesi pagalbos ranką – tau laimė bumerangu grįš, nusišypsosi draugui, praeiviui – diena vaivorykštės spalvom nušvis. Todėl, būkime geri, būkim dėmesingi, nes, kiek žmoguje gerumo – tiek jame ir gyvenimo. Turėkime visi savo širdyje tą Gerumo raktą ir pasaulis nuo to taps gražesniu.“

 

Rasa Jurikienė, auklėtoja

Skip to content