Menu Close

Bendras projektas

„Medžiai artimiausioje aplinkoje“ – taip vadinosi projektas, kurį vykdėme darželio teritorijoje. Jį mums pasiūlė socialiniai partneriai iš Latvijos respublikos Saulkrastės lopšelio-darželio „Nykštukas“. Latviai vykdė projektą „Miškas“. Mums labiau rūpėjo sužinoti, kas auga darželio kieme. Vaikai stebėjo, skaičiavo, rūšiavo medžius, rinko informaciją iš knygų, kitų šaltinių.

Fotoakimirkos »

Apžiūrėję, suskaičiavę medžius, ugdytiniai darė darželio teritorijos maketus, kurių būta įvairiausių: iš popieriaus, plastilino, kartono, lego konstruktorių, kaladėlių, su pastatu ir pavėsinėmis, su auklėtojos mašina ir kt. Tačiau svarbiausi – medžiai. Maketai visą mėnesį buvo eksponuojami darželio koridoriuje. Su jais susipažino tėveliai, svečiai. Priešmokyklinės grupės vaikai sugalvojo kitaip pristatyti darželyje augančių medžių įvairovę. Jie nuskynė po keletą medžių šakelių, pamerkė į pačių pagamintas vazeles, surašė pavadinimus. Lapeliai pradėjo sprogti ir džiuginti aplinkinius. Paskutinę projekto dieną susirinkome į salę ir aptarėme, kaip mums sekėsi. Vedančiosios auklėtojos Regina Petrikienė ir Rasa Jurikienė minė mįsles apie medžius, priminė, ko susirinkome. Vaikai dar kartą apžiūrėjo savo ir kitų maketus, lygino. Pasirodo, būta neatitikimų, todėl nutarėme:
1.    Patikslinti, kiek auga drebulių, liepų, šermukšnių.
2.    Kaip atrodo medis žagrenis.
3.    Grupėje nupiešti medį.
Perskaičiavus medžius, patikslinome, kad darželio kieme auga: obelis – 1; žagrenis – 1; kaštonas – 1; akacija – 1; beržas – 8; šermukšnis – 5; liepa – 9; klevas – 6; eglė – 3; ąžuolas – 1; pušis – 1; tuja – 7; slyvos – 28.
Medžius stebėsime visais metų laikais: rudenį iš lapų darysime įvairius darbelius, žiemą stebėsime, kaip atrodo apsnigti medžiai ir t. t.    

 

Skip to content