Menu Close

Adventas

Žiema – tai balta pasaka, kuomet viską apdengia šaltas purus sniegas. Tai angelų šokis medžių viršūnėse, tai tylus, tylus snaigių šlamėjimas vėjo sūkuriuose. Su žiema atkeliauja ir mūsų visų laukiamos šventės. Mažus ir didelius užburia Kalėdų dvasia. Nurimusi žemė ir ją uždengusi tamsa mums praneša, kad prasidėjo susikaupimo, apmąstymų, kupinas paslaptingumo, laukimo laikotarpis – Adventas.

Fotoakimirkos »

 

Gruodžio 4 dieną į darželio salę susirinko „Drugelių“ grupės vaikai, jų tėveliai, močiutės, seneliai, auklėtojos, darželio moterų ansamblio dainininkės. Uždegę pirmąją Pranašų žvakelę advento vainike, dainavome dainas, žaidėme žaidimus, šokome ratelius, sukome galveles įmindami mįsles. Visi klausėsi pasakojimo apie tai, kaip seniau kaimo žmonės rinkdavosi  į vieną kaimo gryčią vakaroti, kiekvienas savo atsineštą darbą nudirbti: vilnas kedenti, verpti, megzti, plunksnas plėšyti, pančius vyti, šaukštus drožti, pasišnekučiuoti, žaidimus žaisti, pasakas sekti.
Šis vakaras leido visiems pajusti tikrąją adventinio laikotarpio prasmę. Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakių virpėjimas, vaikų spindinčios akys, tėvelių ir močiučių šypsenos, paliko neišdildomą įspūdžių kupiną vakarą.
Prie žvakių šviesos, pasisėmę žinių  ir gerumo, pasivaišinę mamų ir močiučių keptais pyragais, nusiteikę kantriai laukti šv. Kalėdų stebuklo, išėjome namo. Jau sekančią dieną patys pabandėme atlikti vieną adventinio laikotarpio darbų – gliaudėme pupeles. Vaikams labai patiko.

Vitalija Vaitiekūnaitė, auklėtoja

 

Skip to content