Menu Close

2016-09-27

Kupiškio vaikų lopšelio-darželio „Obelėlė“ bendruomenė nuo 2016 metų vasario iki rugsėjo vykdė projektą „Mano žalias pasaulis“. Partneriai: Kupiškio r. ikimokyklinio ugdymo įstaigos (Kupiškio vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“, Kupiškio mokykla „Varpelis“, Kupiškio r. Subačiaus vaikų lopšelis-darželis), Klaipėdos lopšelis-darželis „Obelėlė“, Latvijos Respublikos Saulkrastų lopšelis-darželis „Nykštukas“.
Nuo pavasario darželiuose prasidėjo darbai: vaikai sėjo gėles, vaistažoles, prieskonines daržoves, agurkus, moliūgus, sodino svogūnus. Gausiai laistomi stiebėsi daigeliai, o vaikai juos stebėjo (net ir pro padidinimo stiklus), matavo ir stebėjimų lapuose žymėjo. Kokie skanūs pačių užaugintų svogūnų laiškai! Kaip gražiai atrodė žaliosios palangės!

Fotoakimirkos »

Kai sušilę orai leido sodinti daigelius lauke, vaikai takelius pramynė į savo įstaigų gėlynus ir daržus. Susodinę jurginus, gėlių, daržovių daigus, medelius, vaikai stebėjo jų augimą, džiaugėsi gėlių žiedais, skaičiavo mezgamus pomidorus, moliūgus, sudygusius burokėlius, salotas, bulves. Kaip tikri mokslininkai viską fiksavo. Jei ko nežinojo – tai auklėtojos buvo greta: ir patarė, ir padėjo. Aplinką stebėdami, ją  tvarkė, šiukšles mokėsi rūšiuoti.
Klaipėdos lopšelio-darželio „Obelėlė“ kiemelyje atsirado daug puošnių „sodininkų“, kurie saugojo visa, kas pasodinta. Mažieji klaipėdiečiai net padarė savo darželio teritorijos žaliąjį žemėlapį ir suruošė madų šou iš antrinių žaliavų.
Mūsų draugai iš Latvijos Saulkrastų lopšelio-darželio „Nykštukas“ gyvena prie Baltijos  jūros. Jie ir pajūryje, ir miške prie darželio šiukšles rinko, o, prisiauginę visokiausių gėlių ir daržovių,  iš jų spalvingus kilimus „išaudė“.
Rugsėjį visos daržo gėrybės buvo nuimtos, paragautos ir virėjoms atiduotos. Tai skanios  sriubos iš pačių užaugintų daržovių!
Apie savo nuveiktus darbus rugsėjo 27 d. susirinkę į Kupiškio kultūros centrą mažieji kupiškėnai ir jų auklėtojos papasakojo Kupiškio rajono merui Dainiui Bardauskui, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojui Vytautui Knizikevičiui, tėveliams. Projekto „Mano žalias pasaulis“ metu vaikai patyrė įdomių įspūdžių, džiaugsmų, tyrinėjimų.
Koks gražus šitas žalias pasaulis. Į jį telpa miškas,  sodas ir saulė. Jame žydi gėlės, kiti augalai. Jame šypsos suaugę, žaidžia vaikai. Ir lai viskas visiems būna gerai!

Auklėtoja Rasa Jurikienė

Skip to content